ПРО АВТОРА

   Строкаль Олександр Миколайович народився 27 листопада 1984 року в м. Києві

Із 1991 по 2002 рр. навчався в середній загальноосвітній школі №170 Оболонського (Мінського) району м. Києва, де, завдячуючи учителям: Безкровній Любові Володимирівні, Макусі Раїсі Іванівні, Шибанову Ярославу Миколайовичу та багатьом іншим, виявився творчий талант тодішнього учня. 

Із 1999 по 2002 рр. Строкаль Олександр бере активну участь у конкурсах «Союзу українок», присвячених дослідженню історії та культури України. Так, 1999 року в роботі «Моє рідне село» ним було висвітлено культуру та побут, народні звичаї та обряди села Тарасівка Білоцерківського р-ну Київської області. 2001 року у збірці поезій «Ода рідній Оболоні» О. Строкаль творчо описав як красу та особливості Оболонського району міста Києва, так і самої столиці, підкресливши її (столиці) історичну вагу в історії Української держави – збірка зайняла ІІ місце. У 2002 році поема О.М. Строкаля «Богдан, або Мойсей народу українського» посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі «Союзу українок» «Мій рідний край». У поемі автор художньо зобразив постать Богдана Хмельницького, поетично передав особливість державотворчої діяльності Гетьмана з усіма її тривогами, радощами й перемогами. Значну увагу в поемі було приділено польсько-українським міждержавним взаєминам.

2002 року О. Строкаль вступає до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де із 2006 року, окрім навчання в Інституті філологіїбере активну участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, які проводяться в Києві, інших містах України та за кордоном і присвячені питанням походження і розвитку української мови. Предметом наукових інтересів Строкаля О.М. у цей час є особливості мовотворчості та індивідуального стилю Борця за незалежність України у ХХ сторіччі, українського громадського діяча, журналіста, політика, поета, перекладача та сценариста, голови ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка Павла Мовчана. Низку статей у фахових виданнях України та за кордоном, з-поміж яких «Мовні і концептуальні картини світу», «Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка», «Украински и балкански междудисциплинарни изследования», «Trypillian civilization journal (e-journal, USA)» «Science and education a New Dimension. Philology» та ін., присвячено розгляду словотвірних можливостей української мови, її стилістичного багатства. Також у зазначених виданнях автор порушує питання мовної картини світу поезій Павла Мовчана, аналізує на прикладі текстів поета особливості концептуальної картини світу українців у світовому контексті, досліджує механізми вербалізації як загальнолюдських, так і традиційно українських архетипів у творчості митця. Особливої ваги у дослідженнях Олександра Строкаля набуває питання морального вибору ліричного героя Павла Мовчана та проекція його (вибору) на національно-етнічну картину світу українців. Досить важливим є звернення уваги дослідника на такий аспект української мови, як її універсальність, можливість забезпечувати потреби мовця і читача як у побутово-ліричній, так і у філософсько-медитативних сферах.

Результатом наукових зацікавлень молодого дослідника стала захищена ним 2011 року кандидатська дисертація «Індивідуально-авторське слово в системі художнього ідіолекту (на матеріалі поетичних творів П. Мовчана та В. Коломійця)» під керівництвом доктора філологічних наук, професора кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології, поета, перекладача, члена НСПУ Анатолія Мойсієнка.

Із 2012 року Олександр Строкаль бере активну участь у підготовці та організації щорічної міжнародної конференції «Мова як світ світів. Граматика і поетика текстових структур», присвяченій розгляду досліджень української та зарубіжної лінгвістики, займається формуванням збірника статей до конференції, активно задіяний на конференції «POLYSLAV», яка є комунікативним «майданчиком» для славістів усього світу. Зазначені конференції сприяють успішній інтеграції української лінгвістики у світовий науковий простір і дають можливість молодим вітчизняним науковцям долучатися до здобутків світової лінгвістики.

2017 року Олександра Строкаля було обрано членом редколегії міжнародного наукового журналу «The Trypillian civilization journal» (США); 2018 р. - членом Асоціації європейських журналістів, заступником головного редактора збірника наукових праць «Мова та історія» та заступником голови Ради молодих учених Академії наук вищої освіти України, а 2019 року він стає шеф-редактором збірника наукових праць «Мова та історія».

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка Олександр Строкаль викладає курси, присвячені граматиці української мови (морфемологія, словотвір, парадигмологія), правопису (Орфографічний та орфоепічний практикум) та основним напрямам сучасного прикладного мовознавства.